http://emailextractor.en.softonic.com

rottweiler_banner_920

En helg full med aktiviteter

Den 20 och 21 september- en helg i rottweilerns tecken. Läs mer

Kvalregler IFR IPO VM

Här kan du ladda ner dom nya kvalreglerna för 2015

IFR VM 2015

 

Genetiken bakom hundars vardagsbeteende

Det pågår en studie om genetiken bakom hundars vardagsbeteende.

Gå in och svara på den enkät om vardagsbeteende som varit öppen sedan hösten 2012. Läs mer

Svenska Rottweilerklubben behöver DIG!

afrlogga1Vår rasklubb är ideell och drivs av alla oss medlemmar tillsammans. Vår klubb kan därför aldrig bli bättre än vad vi tillsammans gör den. Rasklubben söker löpande medlemmar som vill engagera sig inom olika kommittéer, arbetsgrupper, enskilda uppdrag mm. Just nu söker vi främst dig som är intresserad av att hjälpa till inom detta område. Läs mer